abp

Poniżej fragment listu w obronie abpa Henryka Hosera

"Wyrażając naszą solidarność z ks. arcybiskupem w tych trudnych dniach, zapewniamy o naszym synowskim oddaniu" - napisali dziekan, proboszczowie, wikariusze i rezydenci dekanatu grochowskiego.

A powodu zamieszania wokół abpa Henryka Hosera upatrują w jego bezkompromisowym odrzucaniu metody in vitro. Przypomnijmy. Abp warszawsko-praski, jako szef Zespołu Ekspertów Episkopatu ds. Bioetycznych, stwierdził niedawno, że posłowie, którzy publicznie deklarują się jako katolicy, a popierają in vitro z mrożeniem zarodków "muszą się liczyć z ekskomuniką".

- Jeżeli są świadomi tego, co robią, i chcą, by taka sytuacja zaistniała, jeżeli nie działają w kierunku ograniczenia szkodliwości takiej ustawy, to moim zdaniem automatycznie są poza wspólnotą Kościoła - zauważył hierarcha.

Te słowa wywołały poruszenie, bo wcześniej biskupi nie wyrażali się aż tak ostro. "Możemy przypuszczać, że ta jednoznaczna postawa waszej ekscelencji w obronie życia ludzkiego jest głównym źródłem ataków części mediów" - ocenili więc w liście księży z dekanatu grochowskiego.

 

Benedictus to znaczy - szczęśliwy, radosny, błogosławiony.

"Benedictus" to także pieśń w Ewangelii wg św. Łukasza 1,68-79 która jest wyzwaniem i obietnicą!
Zaczyna się słowami "Błogosławiony Pan, Bóg Izraela, bo lud swój nawiedził i wyzwolił"

 

Księgarnia - Kawiarenka B E N E D I C T U S

  • Zaprasza codziennie (oprócz śr.): 17.30-19.00
  • W niedziele: 10.30-14.00

Wspólnota BENEDICTUS

  • przy parafii pw. Św. Maksymiliana M. Kolbego we Wrocławiu
  • ul. Horbaczewskiego 20
  • 54-130 Wrocław
Top
Na stronie używane są pliki ciasteczek. Kontynuując przebywanie na stronie zgadzasz się na ich używanie. More details…